Zde naleznete kompletní informace o pozemním vysílači Trutnov – Černá hora (DVB-T2) (Česká Republika).

Televizní vysílače slouží k šíření televizního signálu do všech televizí v domácnostech a to do rozvodů pro společnou anténu v domech. Televizní signál lze také příjimat pomocí kabelové televize nebo satelitního vysílání.

V samotném srdci Krkonoš, ve výšce 1299 metrů nad mořem, se vypíná majestátní Vysílač Černá hora. Jeho silueta je nezaměnitelná – elegantní věž stoupá do výše 78,3 metrů nad zemí, zahrnujíc i antény. Nádherná konstrukce, skládající se ze spodního mnohostěnného jehlanu, dosahujícího výšky 35,7 metrů, se zde týčí jako spojení technologického pokroku a malebné krásy okolního horského prostředí.

Vysílač Černá hora představuje nejen technologický zázrak, ale i důležitý zdroj sdílení médií. Jeho signál přináší televizní a rozhlasové programy obyvatelům Královéhradeckého kraje a okolních oblastí. Jeho úloha jakožto prostředníka informací je zcela klíčová.

Avšak i přes svou výraznou přítomnost není tato konstrukce přístupná pro turisty. Její prostory zůstávají mimo dosah a zvědavost cestovatelů, uchovávajíc své tajemství v odstupu od zraků návštěvníků.

Při pohledu směrem k vysílači je možné spatřit sochu matky s dítětem, která stojí před ním. Tato realistická socha je dílem umělce Vladimíra Sochora, který ztvárnil návrh vytvořený Janem Hánou. Tato symbolická přítomnost přidává významnému místu další rozměr – spojení technologie a umění, které společně formují jedinečný charakter Černé hory.

Jméno vysílače Trutnov – Černá hora Vysílač DVB-T2
Vysílá v kraji Královéhradecký kraj
Polarizace H (horizontální)
Vysílač vysílá na kanálech 31
Multiplex Multiplex 11 ČT (DVB-T2) (K26)

Přehled všech vysílačů DVB T2

Výluky, výpadky, poruchy vysílače Trutnov – Černá hora (DVB-T2) (Česká Republika)

Pokud přijímate televizní signál ze společné antény z vysílače Trutnov – Černá hora (DVB-T2) (Česká Republika), je potřeba nejdříve ověřit výluku, výpadek s majitelem objektu, zda se nejedná o poruchu na příjímacím zařízení společných antén.

Nejde signál na televizi?

Pokud máte problém s příjmem televizního vysílání, tak poruchy vysílače Trutnov – Černá hora (DVB-T2) (Česká Republika) ověříte nebo nahlásíte u provozovatele vysílače Trutnov – Černá hora (DVB-T2) (Česká Republika) viz kontakty níže.

Vysílače společnosti B PLUS TV, Brabec, KUSPOLA, jsou pouze dokrývací vysílače pro odlehlejší části území, kde nedosáhne signál vysílačů společnosti České Radiokomunikace a Profi-Invest, které provozují plnohodnotné vysílače.

Zde naleznete mapu pokrytí pozemským digitálním televizním a rozhlasovým vysíláním.