V místě s dostatečnou úrovní televizního signálu není nutné k anténě připojovat anténní zesilovač a širokopásmovou UHF anténu lze propojit přímo koaxiálním kabelem s televizorem.

 

 

 

 

 

 

 

V případě slabého signálu nebo nutnosti příjmu z více vysílačů-tedy z více směrů, a při použití více než jednoho televizoru, je vhodné použít anténní zesilovač s dvěma vstupy UHF a každou anténu zapojit do samostatného vstupu. Volíme zesilovače, které mají zabudovaný napájecí zdroj.

 

 

 

 

Zapojení anténní výhybky. Napájecí zdroj s anténní výhybkou použijeme v případě, kdy zesilovač nemá vlastní napájecí zdroj. Tato varianta má výhodu v tom, že není nutné mít zásuvku na 230 V v blízkosti antény (např.na půdě), ale napáječ je zapojený v zásuvce u televizoru a napájecí napětí 12V se dostává k zesilovači po koaxiálním kabelu.

 

 

 

 

 

 

 

Správné připojení koaxiálního kabelu k anténní výhybce. Středový drát je upevněn šroubkem uprostřed a stínění převlečené přes kabel je upevněno dvěma šroubky. Středový drátek a stínění se nesmí navzájem dotýkat.