Informace o pozemním vysílači Jihlava – Javořice (DVB-T2) (Česká Republika).

Televizní vysílače slouží k šíření televizního signálu do všech televizí v domácnostech a to do rozvodů pro společnou anténu v domech. Televizní signál lze také příjimat pomocí kabelové televize nebo satelitního vysílání.

Vysílač Javořice je vysílač v České republice, nacházející se poblíž města Jihlava. Slouží k vysílání televizního a rozhlasového signálu. Název „Javořice“ odkazuje na stejnojmenný vrchol  na kterém vysílač stojí. Javořice zaujímá pozici nejvyššího bodu Jihlavských vrchů, dosahujícího nadmořské výšky 837 metrů. Tento vrchol zároveň dominuje okresu Jihlava, Kraji Vysočina a celé Českomoravské vrchovině. Leží na území, které má historickou spojitost s Moravou, stejně jako druhý nejvyšší bod této oblasti. Geograficky se nachází přibližně 9 kilometrů vzdušnou čarou severozápadně od Telče a 5 kilometrů severovýchodně od Studené.

Několik faktů o vysílači Javořice:

  1. Výška: Vysílač Javořice je jedním z nejvyšších výškových staveb v České republice. Věž má výšku 167 metrů, což umožňuje pokrytí širokého území signálem.
  2. Vysílané služby: Vysílač Javořice slouží především k vysílání televizního a rozhlasového signálu. Pokrývá velkou část Moravy a Vysočiny, a to včetně města Jihlava a okolí.
  3. Historie: Vysílač byl postaven v 70. letech 20. století v roce 1961. Jeho výstavba byla značným inženýrským a technickým úspěchem té doby, umožňujícím rozšíření dostupnosti televizního a rozhlasového vysílání.
  4. Digitalizace vysílání: Stejně jako v mnoha dalších zemích, i v České republice probíhala digitalizace televizního vysílání. Vysílač Javořice hrál důležitou roli při šíření digitálního televizního signálu po celé oblasti.
  5. Výhledy: Díky své výšce nabízí vysílač Javořice skvělé výhledy na okolní krajinu. Mnoho turistů a nadšenců do fotografování navštěvuje okolí vysílače kvůli panoramatickým pohledům.

Jméno vysílače Jihlava – Javořice Vysílač DVB-T2
Vysílá v kraji Vysočina
Polarizace H (horizontální)
Vysílač vysílá na kanálech 39
Multiplex Multiplex 12 (DVB-T2) (K28)

Přehled všech vysílačů DVB T2

Výluky, výpadky, poruchy vysílače Jihlava – Javořice (DVB-T2) (Česká Republika)

Pokud přijímate televizní signál ze společné antény z vysílače Jihlava – Javořice (DVB-T2) (Česká Republika), je potřeba nejdříve ověřit výluku, výpadek s majitelem objektu, zda se nejedná o poruchu na příjímacím zařízení společných antén.

Nejde signál na televizi?

Pokud máte problém s příjmem televizního vysílání, tak poruchy vysílače Jihlava – Javořice (DVB-T2) (Česká Republika) ověříte nebo nahlásíte u provozovatele vysílače Jihlava – Javořice (DVB-T2) (Česká Republika) viz kontakty níže.

Vysílače společnosti B PLUS TV, Brabec, KUSPOLA, jsou pouze dokrývací vysílače pro odlehlejší části území, kde nedosáhne signál vysílačů společnosti České Radiokomunikace a Profi-Invest, které provozují plnohodnotné vysílače.

Zde naleznete mapu pokrytí pozemským digitálním televizním a rozhlasovým vysíláním.